| Kolarstwo / Kolarstwo torowe
Japoński kolarz torowy Kento Yamasaki zdobył złoty medal w keirinie w drugim dniu mistrzostw świata w Ballerup koło Kopenhagi. Mateusz Rudyk był piąty. Taką samą lokatę wywalczyły Polki w wyścigu drużynowym 4 km na dochodzenie.
W konkurencji cieszącej się w Japonii olbrzymią popularnością reprezentant tego kraju wyprzedził na finiszu reprezentanta Izraela Mikhaila Yakovlewa i Kevina Santiago Quintero z Kolumbii. Szybszy od Polaka był jeszcze Brytyjczyk Harry Ledingham-Horn.
Czwartkową rywalizację Rudyk rozpoczął od wywalczenia drugiego miejsca w 3. wyścigu pierwszej rundy. Następnie był także drugi w ćwierćfinałowym 2. wyścigu, w którym przegrał tylko z utytułowanym Harrie Lavreysenem. Holender w środę, na inaugurację imprezy, wygrywając wraz z kolegami z reprezentacji rywalizację w sprincie drużynowym, zdobył swój 14. złoty medal mistrzostw świata, wyrównując rekordowe osiągnięcie Francuza Arnauda Tournanta z lat 1997-2008.
W półfinale Rudyk przegrał z późniejszymi medalistami - broniącym mistrzowskiego tytułu Quintero i Yamamoto. Natomiast Lavreysen nie zdołał zakwalifikować się do walki o medale, zajmując czwartą lokatę w swoim wyścigu półfinałowym.
W wyścigu eliminacyjnym kobiet Maja Tracka zajęła siódme miejsce w stawce 22 uczestniczek. Zwycięstwo odniosła Nowozelandka Ally Wolaston, która dzień wcześniej wywalczyła brązowy medal w scratchu, przed znaną również z sukcesów na szosie, mistrzynią świata ze startu wspólnego w ostatnich dwóch latach, Belgijką Lotte Kopecky oraz Amerykanką Jennifer Valente, która w środę sięgnęła po srebrny medal w scratchu. Tę konkurencję Tracka ukończyła w Ballerup na 11. pozycji.
Również siódmą lokatę w konkurencji scratch wywalczył wśród 25 startujących Filip Prokopyszyn. Drugie tego dnia złoto dla Japonii zdobył Kazushige Kuboki, a drugi medal dla gospodarzy - Tobias Aagaard Hansen.
W czwartek wyłoniono także medalistów w drużynowym wyścigu na 4 km na dochodzenie. Polki, w składzie Maja Tracka, Olga Wankiewicz, Nikol Płosaj i Martyna Szczęsna, które w środowych eliminacjach zajęły ósme miejsce 4.27,887, w pierwszej rundzie rywalizowały z piątymi Szwajcarkami (4.25,168) i okazały się szybsze od rywalek (4.21,830 wobec 4.22,472), co dało im piątą lokatę. Złote medale zdobyły Brytyjki, przed Niemkami i Włoszkami.
Męska drużyna biało-czerwonych (Alan Banaszek, Konrad Waliniak, Filip Prokopyszyn i Adam Woźniak) uzyskała w eliminacjach dziewiąty rezultat - 4.01,006 i na takiej pozycji została sklasyfikowana. Zwyciężyli Duńczycy, przed Wielką Brytanią i Niemcami.
W kwalifikacjach sprintu kobiet Nikola Seremak uzyskała 18. rezultat, tracąc 0,633 s do najszybszej Brytyjki Emmy Finucane (10,377), a Paulina Petri była 20. ze stratą 0,694. W 1/16 finału Seremak przegrała z Holenderką Steffie Van Der Piet, a Petri wygrała z Ukrainką Ałłą Bilecką, by w 1/8 finału ulec różnicą 0,071 s Francuzce Mathilde Gros, złotej (2022, Yvelines) i brązowej (2019, Pruszków) medalistce mistrzostw świata.
Wyniki finałów:
wyścig eliminacyjny kobiet
1. Ally Wollaston (Nowa Zelandia)
2. Lotte Kopecky (Belgia)
3. Jennifer Valente (USA)
...
7. Maja Tracka (Polska)
scratch mężczyzn
1. Kazushige Kuboki (Japonia)
2. Tobias Aagaard Hansen (Dania)
3. Clement Petit (Francja)
...
7. Filip Prokopyszyn (Polska)
keirin mężczyzn
1. Kento Yamasaki (Japonia)
2. Mikhail Yakovlew (Izrael)
3. Kevin Santiago Quintero (Kolumbia)
...
5. Mateusz Rudyk (Polska)
4 km na dochodzenie kobiet
finał
Wielka Brytania (Katie Archibald, Megan Barker, Josie Knight, Anna Morris) )
Niemcy doścignięte (Franziska Brausse, Lisa Klein, Mieke Kroger, Laura Sussemilch)
o trzecie miejsce
Włochy (Martina Fidanza, Letitia Paternoster, Chiara Consonni, Vittoria Guazzini)
Kanada doścignięta (Lily Plante, Kiara Lylyk, Ariane Bonhomme, Fioina Majendie)
...
5. Polska 4.21.930 (w 1. rundzie) (Maja Tracka, Olga Wankiewicz, Nikol Płosaj, Martyna Szczęsna)
4 km na dochodzenie mężczyzn
finał
Dania 3.45.642 (Carl-Frederik Bevort, Niklas Larsen, Frederik Rodenberg Madsen, Rasmus Pedersen)
Wielka Brytania 3.45,963 (Josh Charlton, Charlie Tanfield, Olivier Wood, Ethan Edward Hayter)
o trzecie miejsce
Niemcy 3.52.707 (Felix Gross, Ben Felix Jochum, Bruno Kessler, Benjamin Boos)
Japonia nie ukończyła (Shoki Kawano, Kazushige Kuboki, Shoi Matsuda, Naoki Kojima)
...
9. Polska 4.01.006 (w eliminacjach) (Alan Banaszek, Konrad Waliniak, Filip Prokopyszyn, Adam Woźniak)
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (991 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.